03 Haziran 2020 Çarşamba

17 bin 689 sözleşmeli sağlık personeli alınacak

CHP'den Asgari Ücret Açıklaması Geldi

CHP, 2020 yılında uygulanacak olan asgari ücretin belirlenmesine yönelik ilk toplantısını 2 Aralık'ta gerçekleştirecek Asgari Ücret tespit komiisyonunun adil ve vicdanlı olması gerektiğini belirtti.

29 Kasım 2019 Cuma 13:54
CHP'den Asgari Ücret Açıklaması Geldi

CHP'den asgari ücret hakkında önemli açıklamalar geldi. Kani Beko, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, ekonomik sarunların vatandaşların geçim sıkıntısını artırdığını söyledi.

'Türkiye İstatistik Kurumu'nun rakamlarının makyajı olduğunu' ileri süren Beko, bu rakamların da vatandaşın durumunu saklayamacağını dile getirdi. 

Çalışanların, temel ihtiyaçlarını giderebilecek düzeyde asgari ücret talep ettiğini anlatan Beko, uluslararası Çalışma Örgütü'nün asgari ücret hesabının 4 kişilik ailenin masrafları dikkate alınarak hesaplanması gerektiği yönünde önerisi bulunduğunu ancak bunun Türkiye'de tek bir kişi üzerinden yapıldığını açıkladı.

Ankara'da asgari ücretl çalışmakta olan çalışan bazı vatandaşlarla kahvehanede bir araya gelerek aylık masraflarını hesapladıklarını anlatan bek ücretli bir vatandaşın sosyal sağlık hariç aylık masrafının 3 bin 250 lira olduğunu açıkladı.


    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
KİM KİMDİR? Tümü
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV